Przed sesją

Fotografia noworodkowa
Gdy na świecie pojawia się mały człowiek, rodzice z wielką miłością i zachwytem przyglądają się jego maleńkiemu ciałku, paluszkom, stópkom, noskowi i słodkim minkom. Jest taki kruchy i bezbronny, a zarazem ma w sobie tyle siły i chęci życia. To idealny czas, aby uwiecznić na fotografii ten moment.
Fotografia noworodkowa jest wyjątkową odmianą fotografii. Pociąga za sobą dostosowanie się do wymagającego modela. Tu nie możemy kierować się ustalonymi regułami, czy ramami czasowymi. Nasz rytm uzależniony jest od rytmu funkcjonowania maluszka, jego pór karmienia, spania i pielęgnacji.  Ważne, aby obchodzić się z nim bardzo delikatnie i z czułością. Priorytetem jest dla mnie zawsze komfort i bezpieczeństwo Waszej pociechy. Sama jestem mamą, więc zdaję sobie sprawę, że Wasze maleństwo jest dla Was najcenniejszym skarbem.
Na sesję nalezy umówić się zanim maluszek pojawi się na świecie – najlepiej ok 2 miesiące przed planowanym terminem porodu. Najlepiej wykonać ją do 2  tygodnia  życia dziecka. Jest to okres, kiedy noworodek dużo czasu przesypia i jest na tyle elastyczny, że można go łatwo układać w pozycje embrionalne.
W tym wieku maluszka często fotografujemy o odkrytymi rączkami i nóżkami, tak więc zawsze dbam aby atelier było odpowiednio nagrzane.  Dziecko również powinno być najedzone i zrelaksowane. W razie konieczności dostosujemy się do jego potrzeb, robiąc przerwy na kolejne karmienie czy inne zabiegi.
Na każdą sesję przygotowuję odpowiednie akcesoria i dodatki (misy, kosze, miękkie kocyki, opaski, fikuśne czapeczki itp.), które są pięknym uzupełnieniem sesji.
Jeżeli masz więcej pytań dotyczących fotografii noworodkowej, proszę o KONTAKT.
Fotografia starszych dzieci
Podczas sesji z niemowlakami i starszymi dziećmi mamy większą swobodę niż w przypadku noworodków. Zdjęcia możemy wykonać zarówno w moim atelier, jak i w plenerze. Wszystko zależy od Waszych preferencji, oczekiwań i pogody:)  Razem omawiamy charakter sesji i uzgadniamy stylizację (posiadam ciekawe dodatki i gadżety, które chętnie udostępniam).
Zwracam szczególną uwagę na strój dziecka. Sprawdzają się ubranka z naturalnych materiałów, bez krzykliwych wzorów i napisów, które odwracają uwagę od twarzy modela. Dla dziewczynek idealnie pasują zwiewne sukieneczki, a dla chłopca jeansy i proste bluzeczki. Przykładowe zestawy ubrań można obejrzeć TUTAJ.
Zależy mi na tym, aby dzieci nie czuły się skrępowane i nie musiały udawać lub pozować. Chcę uchwycić je podczas zabawy, kiedy są zrelaksowane  i zadowolone. Będę potrzebowała do tego Waszej pomocy,gdyż najlepiej znacie swoją pociechę i wiecie, co sprawi jej przyjemność.
 
Podobnie jak  przy sesji dziecięcej, zależy mi najbardziej na uchwyceniu emocji. W przypadku fotografii rodzinnej są to szczere emocje między Wami: radość z przebywania razem i bezinteresowna miłość. Pragnę Was uchwycić na fotografiach jak najbardziej naturalnymi, na przykład podczas wspólnej zabawy. Pragnę, abyście sięgając po latach do moich fotografii, widzieli przede wszystkim wyjątkową więź między Wami, pełną miłości i ciepła, a także uśmiech i wspólną zabawę.
ciążowa
 
Nosisz pod sercem małą istotkę, która niebawem wypełni cały Twój świat.  Z dumą prezentujesz coraz okrąglejszy brzuszek. Fotografia ciążowa to idealny prezent dla każdej przyszłej mamy. To magiczny i niepowtarzalny czas, który warto uwiecznić.
Sesje brzuszkowe najlepiej wykonać między 32 a 36 tygodniem ciąży, kiedy brzuszek jest już wyraźnie widoczny, a przyszła mama bez problemów może pozować. Piękną pamiątką są fotografie z przyszłym tatą, a także ze starszym rodzeństwem. Tak więc serdecznie zapraszam ich również do uczestniczenia w sesji.  Zdjęcia możemy wykonać zarówno w moim atelier, jak i w plenerze. Wszystko zależy od Waszych pomysłów. Chętnie doradzę w przygotowaniu stylizacji, a także udostępnię piękne sukienki ciążowe jakimi dysponuję w moim atelier oraz kolorowymi kwiecistymi wiankami.
Każdy z nas lubi czasem poczuć się zupełnie wyjątkowo.  Sesja portretowa daje Wam taką możliwość. W trakcie robienia zdjęć pomagam oswoić się z obiektywem oraz podpowiadam, jak prezentować sylwetkę tak, aby podkreślić Wasze atuty. Sesja może być wykonana w moim atelier lub w plenerze.
Strój dopasujemy do miejsca i charakteru zdjęć. Proszę Was o przygotowanie 2-3 stylizacji (strój wraz z biżuterią i butami). Przy każdej sesji proponuję, za dodatkową opłatą, możliwość skorzystania z wizażystki, która odpowiednio dopasuje makijaż do stroju oraz wydobędzie naturalne piękno.Chętnie polecę sprawdzone wizażystki, z którymi współpracuję.
Dla Pań, które chcą poczuć się jak prawdziwa diva, proponuję intymną sesję buduarową. Podczas takiej sesji, dobierając odpowiedni strój i akcesoria, możemy pokazać kwintesencję kobiecości w bardzo subtelny i zmysłowy sposób. Ważne też jest otoczenie, które nada odpowiedniego charakteru. Możemy zaaranżować wspólnie moje atelier lub skorzystać z pięknego pokoju hotelowego. W tym wypadku koszty za pokój pokrywa klient. Warto do takiej sesji namówić kogoś bliskiego – znajomą lub koleżankę, wtedy kosztami można będzie się podzielić.
Sesja portretowa czy buduarowa jest idealnym pomysłem na prezent dla kogoś wyjątkowego (prezent urodzinowy dla przyjaciółki lub walentynkowy, czy z okazji wieczoru panieńskiego). Na taką szczególną okazję przygotuję imienny Voucher na zrealizowanie sesji zdjęciowej.

Strona Glowna