O mnie

o mnie 2016

Jak pracuję

 

Czym fotografuję
Pracuję na sprzęcie fotograficznym firmy Nikon. Posiadam trzy lustrzanki cyfrowe (jeden aparat główny, pozostałe zapasowe) tak abyście podczas sesji zdjęciowych czy ważnych uroczystości czuli się komfortowo i bezpiecznie. Zdjęcia wykonuję jasnymi obiektywami i tylko w wyjątkowych sytuacjach korzystam z dodatkowego oświetlenia. Lubię światło zastane i staram się maksymalnie korzystać z naturalnego oświetlenia. Ponieważ coraz częściej mam zapytania o to jakim dokładnie sprzętem fotografuję dla zainteresowanych stworzyłam specjalny wpis –  MOJA PRACA

 

 

Jak wygląda praca nad zdjęciem
Moja praca to nie tylko wykonywanie zdjęć w plenerze czy studio, ale także wielogodzinna obróbka fotografii przy komputerze. Wykonuję zdjęcia w formacie RAW (tzw. „cyfrowy negatyw”), a następnie je wywołuję w ciemni cyfrowej czyli specjalnym programie (korekta balansu bieli, kontrast, wyostrzenie itp). Kolejnym etapem jest subtelna obróbka graficzna, gdzie każde zdjęcie nabiera ostatecznego szlifu. Na tym etapie zaczyna się artystyczna i autorska obróbka zdjęć. Efektem końcowym jest fotografia w formacie JPG oraz PNG i tak obrobiona trafia w Wasze ręce. 

 

 

 

Gdzie odbywają się sesje zdjęciowe
Większość sesji zdjęciowych odbywa się w moim atelier, które jest zaprojektowane właśnie do celów zdjęciowych. Ale gdy za oknem jest piękna pogoda chętnie korzystam z plenerów. W moim studio znajdują się akcesoria oraz dodatki, które zostały kupione z myślą o stylizacji sesji zdjęciowych  :)  Specjalnie na najmniejszych modeli mam kolorowe tła imitujące  wnętrza oraz piękne dodatki i ubranka. Serdecznie zapraszam do galerii, gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć jak prezentuje się moje atelier i gdzie większość czasu spędzam  pracując: 

 

 

 Atelier Gosia Michalak PHOTOGRAPHY_0005

Strona Glowna